«2020 елда «Мәгарифне үстерү» Россия Федерациясе дәүләт программасын гамәлгә ашыру кысаларында «Белем бирү сыйфатын яхшырту буенча мәктәп программалары конкурсы» беренче региональ чарасы җиңүчеләрен бүләкләү тантанасы

Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы, «Татарстан Республикасы Мәгарифне үстерү институты» өстәмә һөнәри белем бирү дәүләт бюджет мәгариф учреждениесе белән берлектә 2020 елның ноябрь-декабрендә «2020 елда «Мәгарифне үстерү» Россия Федерациясе дәүләт программасының «Мәгарифне үстерү» төбәк проектларын гамәлгә ашыру һәм аларның нәтиҗәләрен Россия Федерациясе субъектларында тарату юлы белән уңайсыз социаль шартларда эшләүче мәктәпләрдә белем бирүнең сыйфатын күтәрү» юнәлешендәге чараларны гамәлгә ашыру кысасында белем бирү сыйфатын яхшырту буенча мәктәп программалары конкурсы уздырды.

Конкурс түбәндәге номинацияләр буенча мәктәпләрдә һәм мәктәпләрдә белем бирү нәтиҗәләренең түбән булуын арттыру чараларында катнашучы гомуми белем бирү оешмалары арасында уздырылды:

  1. укучылары саны 300 дән артык булган гомуми белем бирү оешмалары;
  2. укучылары саны 300 дән кимрәк булган гомуми белем бирү оешмалары;
  3. кадет мәктәпләре һәм кадет интернат-мәктәпләре.

2020 елның 24 декабрендә «Татарстан Республикасы Мәгарифне үстерү институты» өстәмә һөнәри белем бирү дәүләт мәгариф учреждениесендә «Белем бирү сыйфатын яхшырту буенча мәктәп программалары конкурсы» беренче региональ чарасы җиңүчеләрен бүләкләү тантанасы үткәрелде.

Һәр номинациядә I, II һәм III дәрәҗә җиңүчеләр билгеләнде, шулай ук махсус призлар булдырылды.

2020 елда «Мәгарифне үстерү» Россия Федерациясе дәүләт программасы кысаларында «Белем бирү сыйфатын яхшырту буенча мәктәп программалары конкурсы» беренче региональ чарасында җиңүче мәгариф оешмалары исемлеге

Укучылары саны 300 дән артык булган гомуми белем бирү оешмалары

Татарстан Республикасы Арча муниципаль районының «2 нче Арча урта гомуми белем бирү мәктәбе», I урын;

Татарстан Республикасы Алексеевск муниципаль районының Г.С. Боровиков исемендәге 3 нче Алексеевск урта гомуми белем бирү мәктәбе, II урын;

Актүбә ш.т.п. 1 нче гомуми белем бирү мәктәбе, III урын;

Татарстан Республикасы «Лениногорск муниципаль районы» муниципаль берәмлегенең «Лениногорск шәһәре 10 нчы урта гомуми белем бирү мәктәбе», махсус приз.

Укучылары саны 300 дән азрак булган гомуми белем бирү оешмалары

Татарстан Республикасы Кайбыч муниципаль районының Евгений Геннадиевич Тутаев исемендәге Федоров урта гомуми белем бирү мәктәбе, I урын;

Татарстан Республикасы Мөслим муниципаль районының «Күбәк урта гомуми белем бирү мәктәбе», II урын;

Татарстан Республикасы Мамадыш муниципаль районының Көек-Ерыксу урта гомуми белем бирү мәктәбе, III урын;

Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районының «Ленин урта гомуми белем бирү мәктәбе», махсус приз;

Кадет мәктәпләре

Советлар Союзы Герое Б.К.Кузнецов исемендәге Казан кадет интернат-мәктәбе, I урын;

Байкиев К.С. исемендәге Икшермә кадет интернат-мәктәбе, II урын;

Советлар Союзы Герое генерал-полковник Василий Николаевич Гордов исемендәге Минзәлә кадет мәктәп-интернаты, III урын;

Карпов Павел Алексеевич исемендәге Болгар кадет мәктәп-интернаты, махсус приз.

Җиңүчеләрне котлыйбыз!



ФОТО: файлларны йөкләп алу өчен сылтама: https://cloud.mail.ru/stock/pf5DpgorKP7kR16DBLv32vmJ